Geloofsgesprek 29-nov-2020  Kardinaal Wim Eijk
Geloofsgesprek 29-nov-2020 Kardinaal Wim Eijk

Geloofsgesprek 29-nov-2020 Kardinaal Wim Eijk


Video [Klik Hier]

Wat kan je geloof betekenen in deze donkere tijden op weg naar Kerstmis?
Kardinaal Wim Eijk

Leo Fijen sprak op 22 maart in het Geloofsgesprek ook al met kardinaal Eijk. Toen waren vanwege de eerste golf van de coronaviruspandemie publieke vieringen afgelast en ging kardinaal Eijk onder meer in op de rol van het gebed in tijden van lijden. Nu kijkt Fijen met kardinaal Eijk terug op de afgelopen maanden en vooruit naar Kerstmis, terwijl Nederland zich in een tweede golf van het coronavirus bevindt. Kardinaal Eijk vertelt onder meer over hoe tijdens de coronacrisis bij veel mensen het verlangen naar de Eucharistie is gegroeid. Hij viert in het weekend vaak in een parochie in het aartsbisdom de Eucharistie (met maximaal dertig kerkgangers) maar mist nu als bisschop de ontmoeting en de gesprekken met parochianen na afloop van de viering. Samen koffie drinken na de Mis is zolang de coronacrisis voortduurt immers niet mogelijk.
Kardinaal Eijk hoopt dat ondanks corona zoveel mogelijk mensen in de Kersttijd naar de Mis kunnen gaan.

Call Now ButtonPastorale Hulp en Overlijden