St.-Jorisparochie  -  Almelo
Vormsel

Vormsel

Heilig Vormsel  Schooljaar 2025 /2026

In oktober 2025 starten we met de voorbereiding op het Vormsel.

Voor het document met onderstaande informatie [Klik Hier]

Aanmelden

Vanaf dat uw kind in groep 8 zit kunt u hem/haar aanmelden bij het secrtariaat van onze parochie.
Mailailadres: 
Na de aanmelding ontvangt u per mail een aanmeldingsformulier.
Ook als uw kind twijfelt of hij/zij het Vormsel zal willen ontvangen, is het van harte welkom bij de voorbereiding

Belangrijke data die u alvast kunt noteren:
  • Ouderavond dinsdag 28-okt-2025, 20.00 uur
  • Eerste catechese bijeenkomst zaterdag 01-nov-20254, 14.00-16.00 uur
  • Vormselviering zondag 18-jan-2026. 11.00 uur in de St.-Georgiusbasiliek

De voorbereiding op het Vormael vindt voornamelijk plaats op zaterdagmiddag en zondag,
in de pastorie van de St.-Georgiusbasiliek.

Waarom zou ik mijn Vormsel doen?

Voor tieners is de motivatie niet zo gemakkelijk onder woorden te brengen.
Het Vormsel kan worden gezien als een cadeau, een cadeau in de vorm van de heilige Geest die je ontvangt bij het Vormsel. Het ontvangen van de heilige Geest bij het Vormsel kan de jongeren kracht en steun geven bij het maken van de verschillende keuzes waar ze voor komen te staan in hun leven.

Voor vragen over het Vormsel, kunt  u zich wenden tot:

Heilig Vormsel

Vormsel

Het Vormsel vormt samen met het Doopsel en de Eucharistie (Eerste Heilige Communie) het geheel van de drie zogenoemde “initiatiesacramenten” van de Katholieke Kerk.
De drie sacramenten die de mens laten intreden in de katholieke geloofsgemeenschap.
De keuze voor het laten dopen en mee laten doen aan de Eerste Heilige Communie, is ( meestal) een keuze van de ouders. Door uw kind te laten dopen hebt u hem of haar op de weg van het geloof gezet, in het sacrament van het Vormsel wordt die stap bevestigd door uw kind zelf. Hij /zij geeft met het ontvangen van het Vormsel aan verder te willen gaan op de weg van het geloof.

In het sacrament van het Vormsel ontvangt een gedoopte de kracht van Gods Heilige Geest. Het is het sacrament dat aan kinderen wordt toegediend als zij in de laatste groep van de basisschool zitten, een scharniermoment in hun leven. Want zij gaan dan (eigen) keuzes maken, gaan steeds meer ontdekken wat hun gaven en talenten zijn waarmee zij hun weg mogen gaan in het leven.
Een ontdekkingsreis die niet altijd zonder moeilijkheden verloopt.
U als ouder zult hen daarbij begeleiden en opvangen waar nodig.
Daarin kan ook het Vormsel een plaats hebben, als “cadeau” voor hun verdere leven.
Een cadeau in de vorm van de Heilige Geest.

Geef een reactie

Pastorale Hulp en Overlijden